Schlüter systems

Schlüter systems

 Genç seramik ustası Werner Schlüter, beş kapılı bir banyoya seramik döşerken, aklına profil ile ilgili fikir gelir: Bu şirket kariyeri için zorlu bir başlangıçtır. Mucitler, uzaydan dünyamıza düşmezler! Mucitler uygulamadan gelirler! Gerçekten başarılı fikirler, çok defa iyi bir özel yaratıcılıkla birleşince, uzun yılların tecrübelerin sonucu olarak ortaya çıkarlar. Zaman içerisinde oluşurlar ve her zamanın da aynasıdırlar! Bugün uluslararası başarılı bir marka ve uluslararası başarılı bir firma için genç bir seramik ustasının ismi geçiyor. 

Profil fikri, seramik üretimindeki ve yapı kimyasallarındaki yeni gelişmelere çok iyi uyum sağlar.

Çünkü yetmişli yıllarda petrol krizi ile seramiğin pişirilme işlemi değişir. Enerji tasarrufu için seramikler yalnızca bir kez pişirilir. Kenar ve köşe parçaları bu yöntemle ya hiç veya sadece son derece zahmetli üretilebilir.
 
Bunun dışında seramikler artık harçlı döşenmiyor, aksine özel yapıştırıcıyla yapıştırılıyor. Seramik kenarları böyle boş yani korunmasız kalıyor. Profil aynı zamanda da iyi görünüm sağlayan optimal kenar koruyucusu olarak ortaya hızla çıkıyor! Schlüter®-SCHIENE'nin dünya çapında tanınmış bir ürün olarak gelişmesi mucize değil.
Başarılı ürün ve sistemlerinin uzun dizisinde branşının en büyük ve en ilerici önerileriyle gelişen Schlüter-Systems 'in başlangıcını yapan bir profildir. Olayların kısa tarihini burada bulabilirsiniz.

Firma web sitesi : http://www.schluter.com.tr/ueruenler.aspx

Kataloglar : Kataloglar için tıklayınız.