Batısöke

Batısöke

Temelleri 1955 yılında atılan tesis, 85.000 ton/yıl klinker kapasitesi ile yaş sistem olarak faaliyetlerine başlamıştır.


BATISÖKE Söke Çimento Sanayii T.A.Ş., 19 Ekim 1993 tarihinde BATIÇİM Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş. tarafından satın alınmıştır.


Tüm BATI ANADOLU GRUBU şirketlerinde olduğu gibi teknolojik gelişmeleri ve sürekli iyileştirme faaliyetlerini devam ettiren BATISÖKE Söke Çimento Sanayii T.A.Ş. bugün itibariyle klinker üretim kapasitesini 1.000.000 ton/yıl klinker, çimento öğütme kapasitesini ise 1.375.000 ton/yıl çimentoya çıkarmış bulunmaktadır.


Bölgesinde yaygın ve daha aktif hizmet verebilmek amacıyla 1997 yılında Entegre II. Klinker Üretim Hattı, Çimento Değirmeni, Paketleme Tesisi hizmete girmiş ve 2002’de Burdur’un Çavdır İlçesi’nde 375.000 ton/yıl çimento öğütme kapasiteli Çavdır Öğütme ve Paketleme Tesisi BATIÇİM‘den devralınmıştır.


BATISÖKE Söke Çimento Sanayii T.A.Ş.‘nin ürün yelpazesi içerisinde Portland Klinkeri, Portland Çimentoları, Katkılı Çimentolar, zorlu ve özel bir çalışma gerektiren Beyaz Çimento ve Sülfata Dayanıklı Çimento yer almaktadır.


İMKB’de 2000 yılından itibaren işlem gören BATISÖKE, profesyonel ekibi, kusursuz hizmet anlayışı ve çevre dostu üretim tekniği ile faaliyetlerine her gün aynı dinamizmve coşku ile devam etmektedir. BATISÖKE’nin tüm tesisleri TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve TS 18001 OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgeleri’ne sahiptir.
Cumhuriyetimizin ilk çimento fabrikalarından olan BATISÖKE; zorlu bir çalışma gerektiren Beyaz Çimento ve Sülfata Dayanıklı Çimento da üretmektedir.


Firma web sitesi : http://www.batisoke.com.tr/

Kataloglar : Kataloglar için tıklayınız.