Hüppe

Hüppe

Avrupa ve Türkiye'yi duş kabini ile tanıştıran Hüppe, banyonuzda kalite, estetik ve işlevselliğin öncüsü olmaya devam ediyor...

Şirket ProfiliHüppe Grubu 1889 yılında Justin Hüppe tarafından Almanya'da kuruldu. Duş kabini kıta Avrupası ile 1966 yılında Hüppe ile tanıştı. Alanında inovasyon ve kalite ile özdeşleşen Hüppe, bu tarihten itibaren sadece Avrupa değil Dünya duş kabini sektöründe itici bir güç, bir trend belirleyici olmuştur ve olmaya devam ediyor. Bugün, Hüppe global duş kabini sektörünün en güçlü markasıdır.

Hüppe 1986 yılında da Amerikan Masco şirketler topluluğuna dahil oldu. Masco Grubu 12 milyar $'ı aşan cirosu, yaklaşık 62.000 çalışanı ile global ev donanımı sektöründe faaliyet gösteren en büyük şirketlerin başında yer almaktadır. Hüppe, Masco ailesine ait global ev donanım ürünleri sektöründe faaliyet gösteren dünyaca tanınmış markalardan sadece biridir. Hüppe dışında Masco ailesine ait global markalardan birkaçı Delta Faucets (ABD), Brass (Kanada), Hans Grohe (Almanya), Heritage (İngiltere), Imperial (İngiltere), Moores (İngiltere), Bristan (İngiltere), Damixa (Danimarka), Tvilum (Danimarka) olarak sıralanabilir. Bugün Masco ailesine ait global marka sayısı yüzün üzerindedir.

Hüppe Türkiye ise İntermart adı altında 1986 yılında Adana'da bir Türk girişimci tarafından kuruldu. Türkiye'yi duş kabini ile tanıştıran firma da İntermart yani bugünkü Hüppe Türkiye'dir. İntermart ilk dönemlerinde Amerikan Craft Diston Industries firması ile yapılan lisans anlaşması doğrultusunda Türkiye'de duş kabinleri üretip Duşakabin markası ile Türk tüketicisinin beğenisine sundu. İntermart'ın markası Duşakabin ürün ile özdeşleşmiş, ürün duşakabin olarak söylenir olmuştur. 1994'teki Türkiye'nin de dahil olduğu Avrupa Gümrük Birliği Antlaşması'ndan sonra, Hüppe Almanya ile İntermart'ın yolları kesişmiş, birkaç ürünün lisans anlaşması ile başlayan işbirliği, 1995 başlarında Hüppe Almanya'nın İntermart'ın tüm hisselerini satın alması ile sonuçlanmıştır. Nisan 2006 yılından itibaren de 'İntermart' ismi 'Hüppe Türkiye' olarak değiştirilmiş, ürünler de bu tarihten itibaren 'Hüppe' markası ile Türk tüketicisinin beğenisine sunulmuştur.


Firma web sitesi : http://www.hueppe.com.tr/urunlerimiz/default.aspx?SectionID=PMO1LxuU1hr6IoJQtL511g%3d%3d&ContentID=4oEu6KjEmU33gGZTiL4GkQ%3d%3d

Kataloglar : Kataloglar için tıklayınız.